Lukáš Rosol potvrzuje formu, v Hamburku je ve 3. kole

Český tenista Lukáš Rosol porazil na turnaji v německém Hamburku Portugalce Sousu 6:2, 6:4 a postoupil už do třetího kola, ve kterém se utká s antukovým specialistou Robredem.

Lukáši Rosolovi se na turnajích v Německu daří, ve Stuttgartu prohrál až ve finále, v Hamburku je už ve 3. kole | Zdroj: ČTK

Osmadvacetiletému rodákovi z Brna se v poslední době daří. Minulý týden se ve Stuttgartu dostal až do finále a daří se mu i na severu Německa. První set zápasu proti 35. hráči světa, Portugalci João Sousovi trval necelou půlhodinu. Český tenista ho vyhrál 6:2.

Druhou sadu sice pětadvacetiletý Portugalec, který hrál minulý týden finále v Bastadu, začal brejkem. Rosol si ale vzal okamžitě ztracené podání zpět, vyhrál 4 hry v řadě a získal rozhodující náskok. Po hodině hry zvítězil 6:2 a 6:4.

Ve třetím kole se Lukáš Rosol utká s třetím nasazeným hráčem turnaje, španělským antukovým specialistou Tommym Robredem, 20. hráčem žebříčku ATP a bývalou světovou pětkou.