Fotbalového brankáře Lukáše Hrošša čeká v dresu Liberce zápas na rodném Slovensku

Fotbalový Liberec se oproti loňsku hodně změnil, ale cíle zůstávají stejné. I po několika změnách v hráčském i trenérském týmu chce severočeský klub opět do hlavní soutěže Evropské ligy a tedy přejít přes tři soupeře v kvalifikaci. Odpoledne se představí v Košicích, v úvodním duelu druhého předkola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Slovanu Liberec trénovali před zápasem 2. předkola EL v Košicích | Zdroj: ČTK

„Košice hrály jeden rok o záchranu, jeden rok dobře, teď se to tam trochu stabilizovalo, přišel český trenér a ta hra je úplně jiná. Ale Košice měly vždy dobrou mládež i hráče,“ popisuje gólman Lukáš Hroššo, který patří k několika slovenským fotbalistům v kádru Liberce. Ty navíc nově vede slovenský kouč Samuel Slovák.

Informací o soupeři tak má Slovan hodně. Platí to i opačně, i když herní styl severočeského týmu zatím může být nejasný. Liberec ještě nehrál ostré soutěžní utkání. Jedno ale jisté je, bude chytat Lukáš Hroššo.

Přehrát

00:00 / 00:00

S brankářem Liberce Lukášem Hroššem mluvil před utkáním v Košicích Mirko Vasić

„Nebylo to jasné, byli jsme na stejné startovní čáře a jsem rád, že mi trenér dal šanci, abych začal jako jednička. Teď už záleží na mně, jaké budu podávat výkony a jak se bude dařit mužstvu,“ říká slovenský gólman, který přišel do Liberce v minulé sezoně a většinou dělal dvojku za Přemyslem Kovářem. Ten už je ale pryč, a tak tým bude spoléhat na novou jedničku.

Souboj českého trenéra Košic proti slovenskému trenérovi Liberce

Zápas mimo souboje slovenského trenéra Liberce Samuela Slováka s českým koučem Košic Radoslavem Látalem nabídne i zajímavé srovnání úrovně klubového fotbalu v zemích bývalé federace. Lukáš Hroššo si vyzkoušel obě soutěže.

„Je těžké to hodnotit, ale určitě má český fotbal větší kredit. Jsou to ale vyrovnané soutěže a hlavně záleží na tom, jaké týmy se do evropských pohárů probojují.“

A od rozdělení federace byly české týmy, včetně Liberce v minulé sezoně, jednoznačně v evropských pohárech úspěšnější. I když bilance vzájemných duelů je nakloněná na slovenskou stranu. Zápas Košice - Liberec začne v 17 hodin.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme