Jsem přesně tam, kde jsem chtěl, říká spokojený König. Věří si na časovku

Leopold König dojel v těžké 18. etapě Tour de France na osmém místě a celkově je stále devátý, navíc s minimální ztrátou na své konkurenty v průběžném pořadí. Na své soupeře si věří hlavně v časovce a zároveň odmítá spekulace, že by podepsal novou dlouhodobou smlouvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Jelo se mi těžko, ale zabojoval jsem a jsem přesně tam, kde jsem před časovkou chtěl být,“ řekl v cíli vyčerpaný Leopold König.

Ve skupině se držel s největšími konkurenty v boji o celkové pořadí. Jednou jim zkusil i nastoupit. „Hlídali jsme se navzájem, takže by to byla hra na kočku a myš. Naštěstí tam byl Valverde, který musel jet tempo. Oni měli dost, já taky,“ přiznal český cyklista.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Leopoldem Königem mluvil po 18. etapě reportér ČRo Tomáš Kohout

Proti svým konkurentům má ale drobnou výhodu. „Mám silnější časovku, takže oni byli v pozici, kdy musí útočit. Jsou přede mnou, ale časovka je v můj prospěch,“ věří lídr stáje NetApp.

„Všichni jsme byli unavení a báli jsme se. Nikdo nechtěl zariskovat a ztratit ještě víc. Jsem spokojený, strašně si věřím na časovku,“ prozradil 26letý cyklista.

Nibali vládne TdF, vyhrál už 4. etapu. König zůstává devátý

Číst článek

„Špatný den“ měl König pouze včera. „Bál jsem se, proto jsem v cíli zatnul pěst, abych se pochválil. Spadl mi kámen ze srdce, protože jsem se bál, abych nechytil ještě větší ztrátu, kdyby na mě šla nemoc. Ale ukázal jsem, že tam patřím a jsem rád, že jsem přežil.“

V průběhu etapy se objevily spekulace, že podepsal novou smlouvu. „Není to vůbec pravda. Říkal jsem, že smlouvu budu řešit až po Tour. Ani bych ji nepodepsal na tři roky, takže je to nesmysl,“ odmítl nepravdivé informace Leopold König.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme