Triatlonista Vabroušek 15 let v Česku neprohrál, jeho série stále trvá

Osm hodin trvá běžná pracovní směna. Jen o něco déle závodí triatlonisté na nejdelší ironmanské trati. V České republice se ale na této distanci bojuje ve třetím tisíciletí jen o druhé místo, protože vítěz je vždy stejný - a sice Petr Vabroušek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vabroušek | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

„Do cíle dobíhá jako první s číslem jedna, Petr Vabroušek,“ tohle uslyšíte na každém českém závodě Ironmana. „Už 15 let. Pokud bych mohl sečíst závody v Česku a na Slovensku, kterých jsem za těch 15 let mohl jet tak 35, tak v nich jsem nepoznal porážku,“ usmívá se.„Takže se mi letos daří asi jako loni, předloni a ostatně jako pokaždé od roku 99.“

Osmihodinový trojboj složený z plavání, cyklistiky a zakončený běžeckým maratonem nikdo ve střední Evropě nezvládá lépe než Petr Vabroušek.

„Když to bylo 5 let, tak jsem si říkal, že ještě rok, dva a někdo mě zařízne. Když to bylo deset let, tak jsem to už čekal každým závodem. Stejně tak teď, ale zatím se mi daří.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zajímavou sérii Petra Vabrouška upozorňuje Martin Charvát

Jednačtyřicetiletému triatletovi nedávno přibyl na ironmanských tratích známý soupeř Filip Ospalý, který před rokem jako vůbec první český závodník dokončil Ironmana pod osm hodin.

„Podařilo se mu na Floridě trefit fantastické podmínky a je skvělé, že někdo ten můj rekord posunul, protože tu byl už od roku 1999. Filip je typ závodníka, který enormě pracuje na tréninkovém systému a pustí se asi nanejvýš na 2-3 závody za sezónu. A je otázka, jestli jeho dva závody budou mezi mými patnácti. A pak samozřejmě bude favoritem,“ tuší.

Jak dlouho ještě zvládne blonďák ze Zlína vítězit těžko říct, konec kariéry neplánuje, ale je na něj připravený. A to už od mládí. Triatlonisté všeobecně patří k nejstudovanějším sportovcům, třeba právě Mgr., Ing Petr Vabroušek.

„Studoval jsem ekonomii, odbornou i praktickou. Myslím, že mikro- i makroekonomické zákony se dají fantasticky aplikovat i na triatlon a triatlonový marketing, kterými se denně zabývám. Samozřejmě se nebudu závoděním živit do důchodu.“

„Ale nevidím problém ve chvíli, kdy ukončím profesionální kariéru, naskočit do čehokoliv, na co zrovna budu mít chuť,“ má vše pod kontrolou Petr Vabroušek.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme