Nibali vládne TdF, vyhrál už 4. etapu. König zůstává devátý

18. etapu cyklistické Tour de France ovládl průběžně vedoucí Ital Vincenzo Nibali. Na závěrečném pyrenejském vrcholu Hautacam si dojel už pro čtvrté dílčí vítězství a opět navýšil svůj náskok. Čech Leopolod König se díky osmému místu udržel v elitní desítce průběžného pořadí.

Vincenzo Nibali vládne letošnímu ročníku Tour de France

Vincenzo Nibali vládne letošnímu ročníku Tour de France | Zdroj: Reuters

Poslední horská etapa nabídla velmi náročná stoupání - Tourmalet a Hautacam. Na legendární Tourmalet do výšky 2115 metrů vyšlapal jako první Francouz Blel Kadri, těsně následovaný Španělem Mikelem Nievem.

Třicetiletý Španěl Nieve byl posledním jezdcem v úniku. Skupina hlavních favoritů se začala trhat až na závěrečném kopci Tour de France v Pyrenejích – Hautacamu.

Devět kilometrů před cílem se spolu s veteránem Chrisem Hornerem odpoutal od svých konkurentů vládce letošního ročníku Tour Vincezno Nibali. Ital se brzy Hornera zbavil, předjel i do té doby vedoucího Nieveho a sám dojel až do cíle. Etapu vyhrál o minutu a deset sekund. V čele závodu už má náskok 7 minut a 10 sekund.

Jsem přesně tam, kde jsem chtěl, říká spokojený König. Věří si na časovku

Druhé místo vybojoval Francouz Thibaut Pinot, který se dostal také na 2. místo celkové klasifikace, třetí celkově je jeho krajan Péraud. Doposud druhý Alejandro Valverde se propadl na 4. místo.

Čech Leopold König vyjel závěrečný kopec se svými konkurenty v boji o celkové pořadí. V etapě dojel na osmém místě a celkově zůstává devátý. Na osmého Nizozemce Laurense Ten Dama ztrácí stále 22 sekund.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 18. etapa: Pau - Hautacam (145,5 km):
1. Nibali (It./Astana) 4:04:17, 2. Pinot (Fr./FDJ.fr) -1:10, 3. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -1:12, 4. Péraud (Fr./AG2R), 5. Van Garderen (USA/BMC) oba -1:15, 6. Bardet (Fr./AG2R) -1:53, 7. Mollema (Niz./Belkin), 8. König (ČR/NetApp) oba -1:57, 9. Zubeldia (Šp./Trek), 10. Valverde (Šp./Movistar) oba -1:59.
Průběžné pořadí:
1. Nibali 80:45:45, 2. Pinot -7:10, 3. Péraud -7:23, 4. Valverde -7:25, 5. Bardet -9:27, 6. Van Garderen -11:34, 7. Mollema -13:56, 8. Ten Dam (Niz./Belkin) -14:15, 9. König -14:37, 10. Zubeldia -16:25.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít