Korean Air zastavil kvůli bojům mezi Izraelem a Hamásem lety do Tel Avivu

Počet palestinských obětí konfliktu mezi Izraelem a Hamásem překročil tři stovky. Více než 70 z nich jsou děti. Na izraelské straně si boje vyžádaly druhého mrtvého. Raketa vypálená z Gazy usmrtila muže z beduínské rodiny v poušti Negev. Střely nadále míří i na další oblasti Izraele. Korejské aerolinie oznámily jako první společnost přerušení letů do Tel Avivu z důvodu pokračujících vojenských operací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun Airbus A380 přistál na letišti Václava Havla | Foto: Filip Jandourek

„Operace není časově omezená, pomalu ji posouváme na stále vyšší úroveň,“ řekl o izraelské ofenzivě proti Hamásu armádní mluvčí Peter Lerner.

Vojáci našli další přeshraniční tunely a zakročili proti skupině ozbrojenců, kterým se jedním z tunelů podařilo dostat na izraelské území.

Tunely Hamásu děsí Izraelce. Bojíme se, že na nás někdo začne střílet, říkají

Číst článek

Gazu sužuje bombardování ze země, vzduchu i moře. „Měl jsem zrovna službu. Bratr mi volal, že na ně zaútočili a abych je přijel zachránit. Telefon se pak přerušil.“

„Když jsem přijel na místo, byli někteří z nich mrtví a někteří zranění. To se nedá popsat, co jsem tam viděl,“ popisuje následky izraelské ofenzivy řidič sanitky v Gaze.

Konflikt mezi Izraelem a Hamásem už trvá téměř dva týdny a je zatím nejsilnější od poslední eskalace násilí v roce 2012.

Štěpán Macháček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme