Chci přesvědčit trenéra, že bych měl hrát, říká Petr Čech. Spekulace neřeší

Před fotbalovým gólmanem Petrem Čechem je velká výzva. Po mnoho let byl v Chelsea jasnou jedničkou, teď ale bude muset o místo tvrdě bojovat. A jeden z nejlepších světových brankářů je na to připravený, i když ještě musí na začátku přípravy doléčit zraněné rameno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech v příštích dnech odletí do Anglie, aby se zapojil do přípravy Chelsea | Zdroj: ČTK

„Mým jediným cílem je uzdravit se, odtrénovat co největší část přípravy a přesvědčit trenéra, že bych měl hrát,“ říká Petr Čech, který se vrátí do Anglie ještě před začátkem přípravy, která startuje příští týden, aby šel s operovaným ramenem na kontrolu k lékaři.

Sám je s rehabilitací spokojený a doufá, že bude připravený brzy na sto procent trénovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Čechem mluvil reportér ČRo Mirko Vasić

Otázkou je, jestli nezmění v londýnském týmu jeho dlouhodobá pozice gólmanské jedničky. Do klubu se totiž z hostování vrátí Thibault Courtois, a podle některých zpráv v médiích už belgickému brankáři v Chelsea oznámili, že s ním počítají jako s první volbou.

„Spekulací je spousta, ale s nikým z klubu jsem nemluvil. Ani mě nikdo nekontaktoval s tím, že by mi něco oznamoval. Pro mě platí pořád to samé: Snažím se být zdravý a připravit se. Mám dva roky smlouvu, takže normálně přicházím do přípravy. Jestliže má klub nějaké plány, tak věřím, že mi to někdo řekne,“ nemá zatím dvaatřicetiletý brankář konkrétní informace.

Případné nabídky z jiných klubů neřeší. V Chelsea se tak zřejmě sejdou dva špičkoví gólmani, a Courtois už dříve řekl, že si neumí představit, že by jeden z nich chytal v lize a Lize mistrů, a druhý popřípadě pouze v domácích pohárech.

Thibaut Courtois, konkurent Petra Čecha v Chelsea je s belgickým týmem na MS | Foto: Reuters

Je tedy možné, že v klubu zůstanou oba. „V případě, že si to klub a trenér budou přát, máme oba smlouvu, tak to bude reálné,“ přiznává Petr Čech, který se sportovně porve o místo jedničky.

V Chelsea si navíc dlouholetých služeb českého brankáře váží. Podle některých zpráv počítají s českým gólmanem do budoucna v klubu i v jiné roli. „Doufám, že se mnou do managementu nepočítají od pondělí. To by mě mrzelo,“ směje se Petr Čech, který se v posledních dnech věnoval v Praze mladým hráčům ve své letní fotbalové škole.

Petr Čech | Foto: Český rozhlas

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme