Skalná na Chebsku upravuje okolí hradu Vildštejn, vznikne tady park s ozdobným rybníkem

Skalná na Chebsku mění za evropské peníze prostory pod hradem Vildštejn. Do města jezdí čím dál více návštěvníků, a tak se radnice rozhodla do podhradí investovat. Lidé tak kromě historické památky budou moci navštívit i nový park.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na nových chodnících | Foto: Honza Ptáček

Práce jdou stavební firmě od ruky. První zásadní změny už jsou tu vidět, říká Rita Skalová, starostka Skalné z ODS.

„Už je vybudován základ pro budoucí rybník s ostrůvkem. Podél potoční silnice bude vybudováno kolem 60 parkovacích míst pro osobní vozy a dvě místa pro autobusy,“ popisuje Skalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak pokračují práce na novém parku, zjišťovala Andrea Strohmaierová

„Včera jsem tady byla prvně a celé jsem si to obešla. Rýsuje se, že to tu bude krásné,“ hodnotí jedna z návštěvnic Zuzana Lanczová.

Součástí revitalizace bude i stavba nových mostů a dětského hřiště. Do Skalné se přijela podívat i rodina Kunova z Mladé Boleslavi. Nejprve plánují navštívit právě místní hrad.

„Ve Skalné se nám líbí. Je to vidět i na domech, že jsou tady obyvatelé spokojení. Od hradu očekáváme, asi jako všichni návštěvníci, nějakou zajímavost a jsme zvědaví na interiéry,“ říká Zdeňka Kunová.

Dodává, že se do města s rodinou určitě vrátí, aby zhodnotili, jak se dělníkům práce na úpravách podhradí povedly.

Andrea Strohmaierová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme