Vulgarity na stadionech už nebudou důvodem k přerušení zápasů I. ligy

Fotbalová asociace České republiky nebude požadovat po rozhodčích, aby přerušili ligové zápasy kvůli vulgaritám na stadionech. Pouze o nich budou informovat delegáti v zápisech, kterými si pak bude zabývat disciplinární komise. Informoval o tom předseda FAČR Miroslav Pelta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťanští fanoušci narušovali zápas zapalováním světlic, které házeli na plochu. | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Rozhodčí dostali pokyn k přerušování letos na jaře. Právě svazového šéfa Peltu fanoušci ve svých vulgárních projevech nešetřili, mimo jiné kvůli nově zavedeným bezpečnostním opatřením.

„Vyhodnotili jsme to tak, že vulgarity nebudeme řešit formou přerušování zápasů,“ řekl Pelta novinářům po úterní schůzce s kluby, policií a ministrem vnitra Milanem Chovancem.

Policie doručila ligovým klubům seznam nedostatků na stadionech

Číst článek

„Pokud se budou vulgarity na stadionech opakovat, delegát bude mít povinnost to dát do zápisu o utkání a řešit to bude disciplinární komise. Je to signál pro zklidnění situace na stadionech,“ dodal.

Rozhodčí během jarní části soutěže přerušovali utkání i na několik minut, čehož fanoušci záměrně zneužívali.

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme