Na D1 u Ostravy objevilo ministerstvo další závady, problémy jsou i na D3

Vedení ministerstva dopravy na dálnici D1 u Ostravy objevilo další závady. V úseku, který stát zatím neúspěšně reklamuje u stavební firmy Eurovia, se zhoršil stav mostních nájezdů na Slovenskou ulici. Podle ministra Antonína Prachaře bude nutné zvážit omezení provozu nebo rychlosti, jak už se stalo na jiných úsecích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modernizace úseku D1 Šternov-Psáře

Modernizace úseku D1 Šternov-Psáře | Foto: Petr Jansa

„Problémy, které jsme objevili, jsou ve vyčerpání vůle ložisek, v uložení mostní konstrukce a identifikovali jsme posun pilířů mostů, což má vliv na dilatační spáru v přechodu mezi vozovkou a mostní konstrukcí. Teď hledáme řešení, zda je přijatelné snížení rychlosti nebo omezení provozu,“ řekl Prachař z hnutí ANO.

Spor o nekvalitně postavenou dálnici mezi Rudnou a Hrušovem vede stát se společností Eurovia už tři roky. Značky snižující rychlost na 60 kilometrů za hodinu se na mostech objevily poprvé před rokem. Do konce srpna by se měly prosadit další posudky, aby bylo jasné, kdo nese vinu na zvlnění povrchu.

Závady jsou i na D3

Ministr Prachař zopakoval, že stát nepřevzal D3. Závady na loni otevřené dálnici u Tábora zatím stavební firma neřeší. Na části trasy se dál sesouvají svahy a do mostu přes rybník Koberný prosakuje voda.

Zatím se nepodařilo domluvit na termínu oprav.

„My jsme požádali několikrát zhotovitele, aby s námi zasedl za jednací stůl. Dosud se tak nestalo a podle smlouvy mu můžeme účtovat penále za nedodržení termínů stavby. Pro nás je ale důležité nastavit most přes Koberný tak, aby byl maximálně bezpečný, zejména v zimním období. Záležitost penále budeme diskutovat odděleně.“

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme