Aktivisté z kyjevského Majdanu se kvůli úklidu barikád střetli s policií

Na kyjevském Majdanu dnes nanovo propukly nepokoje. Radnice pod novým vedení Vitalije Klička se pokusila rozebrat zbývající barikády a uklidit celé náměstí. Skupina nadšených ochránců revoluce, která na Majdanu táboří od zimy, se pořádkovým silám vzepřela a došlo ke střetům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé stanového městečka na Majdanu se střetli s pracovníky komunálních služeb, kteří mají za úkol náměstí uklidit. Zasáhnout musela policie | Zdroj: Reuters

Několik desítek pracovníků kyjevské správy komunikací nakládalo do kontejnerů dřevěné palety a betonové kostky z obrovské barikády na rohu náměstí Nezávislosti a bulváru Chreščatyk.

Členové hnutí Sebeobrana, kteří obývají stany na náměstí, se jim v tom snažili zabránit. Na dvou místech dokonce zapálili vatry z dřevěných palet a pneumatik. Náměstí zahalil černý dým.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na kyjevském Majdanu popsal zvláštní zpravodaj ČRo Pavel Novák

Zakročit museli policisté z jednotky speciálního nasazení v neprůstřelných vestách.

Zadrželi několik lidí se střelnou zbraní a v rozebraných stanech našli také granáty a Molotovovy koktejly. O požáry se postarali hasiči.

Několik aktivistů se prý zabarikádovalo v jedné z budov radnice, která stojí blízko náměstí. Není ale jasné, co chtějí.

Ukrajinská armáda ostřelovala centrum Doněcku, na místě jsou prý mrtví

Číst článek

Komunální služby teď v úklidu Majdanu pokračují. Obránci ale stavějí nové barikády a úklidovým četám vyhrožují, že jim zapálí auta a stroje.

Náměstí by mělo být průjezdné do 24. srpna, kdy přes něj má projít průvod oslavující Den nezávislosti.

Obyvatelé stanového městečka na Majdanu se střetli s pracovníky komunálních služeb, kteří mají za úkol náměstí uklidit. Zasáhnout musela policie | Foto: Reuters

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme