Ústí nad Labem chce oživit Střekovské nábřeží. Hledá firmu na úpravy

Plán vrátit život k řece dostává v Ústí nad Labem čím dál zřetelnější obrysy. Město už hledá firmu, která zvelebí Střekovské nábřeží mezi mostem Edvarda Beneše a železničním. Práce, které by neměly překročit cenu 17 milionů korun, chce dokončit do příštího července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střekovské nábřeží | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Především tam doplníme zeleň. Doplníme zpevněné plochy, barevné terasy s lavičkami, kde budou moci lidé trávit volný čas. Budou tam schody směřující k Labi, kde bude možné sedět, pozorovat ptáky, chodit až k labutím, krmit je. U železničního mostu vznikne dětské hřiště a bude tam připraven prostor pro kavárnu,“ popsal plány města radní z ČSSD Pavel Dlouhý.

Počítají i s tím, že místo může jednou za čas zaplavit voda.

„Samozřejmě může dojít k dosazování zeleně, jak to bývá po povodních. Všechny plány byly schváleny z Povodí Labe a správcem dopravní cesty. Pevné plochy, ať už betonové nebo z přírodního kamene, budou takové, že by je povodeň neměla poškodit,“ dodal Dlouhý.

Chystané změny těší i oslovené obyvatelky Ústí nad Labem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na plánované změny na Střekovském nábřeží se ptala Gabriela Hauptvogelová

„Určitě by tu měly být stánky s občerstvením. Bude příjemné, když tu bude víc sportovních zařízení, i pro rodiny s dětmi a maminky s kočárky a samozřejmě i pro cyklisty a bruslaře,“ řekla na nábřeží Stanislava Hajduová, která podél Labe jezdí na in-line bruslích.

„Tady je moc hezky, když je teplo, tak si sednete. Kdyby tu bylo něco navíc, určitě bychom to přivítali,“ souhlasila s plánem města Marta Šebková.

Až bude úsek mezi Benešovým a železničním mostem hotový, chtělo by město podle radního Dlouhého začít upravovat i další část, tedy od železničního mostu až k Labské baště.

„Měla by tam být místa pro pikniky, grilování, mělo by tam vzniknout i nenáročné hřiště. Měla by tam být i taková ta venkovní posilovna pro dospělé. Je tam řada nápadů, ale teprve projekt, který by měl vzniknout, dá tomu území definitivní podobu,“ vysvětlil Pavel Dlouhý.

Travnatý pás na Střekovském nábřeží v současnosti rozděluje cyklostezka. Lavičky k posezení jsou v horní části u chodníku přímo na úrovni silnice. Spodní část zeleného pruhu mezi cyklostezkou a řekou Labe je zarostlejší.

Na Střekovském nábřeží budou nové schody i terasy s lavičkami | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme