Silné bouřky komplikují provoz na železnici. Vlaky nejezdí mezi Brnem a Českými Budějovicemi

Silné bouřky omezily provoz na některých železničních tratích. Víc než hodinu nejezdily vlaky mezi Ústím nad Orlicí a Dlouhou Třebovou na hlavním koridoru mezi Prahou a Brnem. Některé vlaky jely odklonem přes Havlíčkův Brod. Uzavřený úsek už dráhy opět zprovoznily a vlaky tam jezdí s omezením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba tři hodiny byly dnes před polednem potíže na železnici mezi Prahou a Berounem. Stovky cestujících vysadila průvodčí v Dobřichovicích | Foto: Petr Kološ

Kvůli špatnému počasí ale vlaky stále nejezdí mezi Brnem a Českými Budějovicemi.

„Tam v tuto chvíli patrně řádí ta nejhorší větrná zkáza. Máme tam popadaný strom, zaplavenou trať i sesutý svah,“ popisuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský situaci v úseku Tetčice – Střelice – Silůvky – Moravské Bránice.

„Rychlíky nám tam stojí. Snažíme se tamodtud dostat cestující. Naši hasič, elektrikáři i víceméně všechny technické čety jsou v terénu v tom nečasu a snaží se dostat lidi někam do bezpečí, do sucha,“ dodává.

Přívalové srážky rozvodnily některé řeky a na Žďársku zatopily desítky domů

Číst článek

Výstraha před silnými bouřkami platí pro celé Česko až do večera. V noci budou bouřky slábnout, ojediněle se ale mohou objevit v i v pondělí, a to hlavně na východě a severovýchodě republiky.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme