Veslaři Kopáč a Vraštil postupili na MS do semifinále, o medaili mluvit nechtějí

Nejlepší výsledky se čekají na veslařském mistrovství světa v českém týmu od skifařů. Šanci na velmi dobrý výsledek by ale mohla mít i dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč. V letošní sezóně totiž dokázala vyhrát jeden závod Světového poháru a jednou být druhá. V Amsterdamu postoupila z rozjížděk do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kopáč (vlevo) a Miroslav Vraštil postoupili na MS do semifinále

Jiří Kopáč (vlevo) a Miroslav Vraštil postoupili na MS do semifinále | Zdroj: ČTK

„Určitě chceme postoupit do finále, pak uvidíme,“ říká veslovod Miroslav Vraštil, který ale upozornil, že od posledního Světového poháru už uplynulo šest týdnů, a některé posádky mohly hodně potrénovat.

Česká dvojka bez kormidelníka lehkých vah by ale i vzhledem k letošním výsledkům mohla patřit mezi favority. „O medaili bych nemluvil, ta je ještě daleko. Ve čtvrtek nás čeká semifinále, takže musíme přejít přes něj, až pak se můžeme bavit o medailích,“ zůstává opatrný Jiří Kopáč.

Přehrát

00:00 / 00:00

S posádkou české dvojky bez kormidelníka mluvil v Amsterdamu reportér ČRo Mirko Vasić

Očekávání dobrého umístění a tím větší tlak okolí se ale mohl před šampionátem objevit. „Jsme natolik zkušení, že tlak můžeme udělat sami na sebe. Od okolí ho necítím, spíš takové špičkování. Není to tak, že by za námi přišel trenér s tím, že musíme udělat medaili,“ vysvětluje veslař.

„Chceme ze sebe dostat to nejlepší a jestli to bude zlato, stříbro, bronz, nebo šesté místo, to se teprve uvidí,“ nechce předvídat Jiří Kopáč.

Jiří Kopáč i Miroslav Vraštil byli na posledních olympijských hrách v posádce čtyřky bez kormidelníka lehkých vah. Dvojka ale v programu her není.

„Bylo by lepší, kdyby byla dvojka olympijská. Byla by lépe vnímaná okolím a cennější. Ale nejsou tam slabé posádky. I kdyby byla dvojka na olympijských hrách, větší konkurence by tam nebyla, už takhle je dost vysoká,“ vysvětluje veslovod Miroslav Vraštil.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme