V Rakousku se ztratilo 400 trpaslíků. Byli součástí volební kampaně

V rakouské spolkové zemi Vorarlbersko vyšetřují kuriózní předvolební krádež. Necelý měsíc před volbami regionálního parlamentu zmizelo 400 trpaslíků, kteří původně byli součástí kampaně. Rakouská sociální demokracie (SPÖ), která trpaslíky objednala, z krádeže obviňuje politické protivníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trpaslíci jako součást rakouské předvolební kampaně | Foto: SPÖ

V noci ze soboty na neděli zmizelo 400 trpaslíků z hlavního města Vorarlberska Bregenzu a okolí. Byli připevněni na pouličních lampách asi ve výšce tří metrů a agitovat měli za lídra tamních sociálních demokratů Michaela Ritsche.

Za celou krádeží vidí sociální demokraté konkurenční lidovce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zmizení čtyř stovek trpaslíků ve Vorarlbersku mluvil redaktor Vojtěch Berger

Ztracení trpaslíci zaměstnávají i místní policii. Za informaci, která povede k nalezení trpaslíků a pachateli, dokonce strana nabízí 1000 eur.

Právě trpaslíka si strana vybrala jako narážku na to, že Vorarlbersko je trpaslíkem mezi rakouskými spolkovými zeměmi.

Celkem zahradních trpaslíků SPÖ zaplatila 20 000 kusů, protože právě tolik hlasů potřebují, aby se dostali do zemského parlamentu a zajistili si čtvrtý parlamentní mandát.

Sociální demokraté také tvrdí, že prvním dělníkem a sociálním demokratem byl právě trpaslík. Něco podobného říkal i premiér sousedního Slovenska Robert Fico o Jánošíkovi.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme