Trenéry mladých fotbalistů podporuje na jihu Čech nadační fond

Více než milion korun rozdělil v letošním roce nadační fond do mládežnického fotbalu v jižních Čechách. Finančně podporuje jejich trenéry a rozhodčí a tím zlepšuje kvalitu zápasů a tréninků. Chce ke sportu přilákat více dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malé fotbalisty většinou trénují rodiče (ilustrační foto) | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Trenéři nechtěli jít na školení. Teď mají peníze jako motivaci, tak říkají: ‚Dobře, licenci si udělám,‘ a učí se tréninkové jednotky a jak děti trénovat,“ všímá si šéftrenér třeboňské fotbalové mládeže Karel Bicenc.

Finančně zvýhodněni jsou především trenéři těch nejmenších. Motivuje je to například k dalšímu vzdělávání. Na malých obcích trénují často děti jejich rodiče bez nejmenších zkušeností. Díky programu se už během jara zvýšil zájem trenéru v kraji o vzdělávání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více o nadačním fondu podporujícím vzdělání trenérů zjistila reportérka ČRo Mária Pfeiferová

„Vždy se říkalo: ‚Ti nejvzdělanější k těm nejmenším,‘ ale vždy to dopadne tak, že trenér s nejvyšší kvalifikací zůstává u dospělých a děti trénují rodiče. Projekt je nastavený tak, že čím vyšší trenérská licence u mládeže, tím vyšší ohodnocení může trenér získat,“ vysvětluje Tomáš Maruška z krajského fotbalového svazu.

„Pětisetkorunová odměna je bez jakékoli licence. Když trenér s B licencí trénuje přípravky, má možnost získat až 12 tisíc korun za rok. To je pro něj nejen motivující, ale i odměňující,“ myslí si Tomáš Maruška.

Mária Pfeiferová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme