Moravec má z MS v letním biatlonu dvě zlata, konečně si poslechl hymnu

I když je léto, mají za sebou biatlonisté mistrovství světa. V ruském Ťumeni se závodilo na kolečkových lyžích a česká výprava přivezla na ruzyňské letiště medaile v juniorských i dospělých kategoriích. Biatlonista Ondřej Moravec přiletěl na ruzyňské letiště se dvěma zlatými medailemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec po návratu z MS v letním biatlonu | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Cením si toho. Je to titul a člověk si poslechne hymnu, tu jsem už dlouho neslyšel na biatlonových závodech. Byli tam dobří závodníci, ale konkurence byla tak třetinová. Je to dobré hlavně pro mou psychiku. Vím, že jsem na tom dobře,“ říká mistr světa ve smíšené štafetě a sprintu Ondřej Moravec.

Ve stíhacím závodě už první místo neudržel, ale ani to nezměnilo nic na tom, že světový šampionát považuje za vydařený a hlavně za dobrou přípravu na sezonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Moravcem mluvil po návratu z Ruska reportér ČRo František Kuna

„Přes léto máme závodů opravdu minimum. Psychiku a závodní tlak nejde nasimulovat, jedině při závodě, a pokud jde o MS, je to ještě větší. Není špatné se zúčastnit,“ ví třicetiletý biatlonista.

Ondřej Moravec patří k tomu nejlepšímu, co český biatlon má, v juniorské kategorii se ale postupně rodí jeden velký talent: Tomáš Vojík, se kterým se Ondřej Moravec potká během příštího víkendu v Letohradu, kde je na programu republikové mistrovství.

„Jede za juniory. Určitě to soupeř bude, ale myslím, že to ještě nějak zvládnu,“ komentuje s úsměvem Ondřej Moravec případný souboj s jednadvacetiletým juniorem Vojíkem. Pak už bude vyhlížet novou sezonu na sněhu, kde by rád po skvělém minulém ročníku ověnčeném medailemi z OH v Soči, zlepšil hlavně střelbu.

„Dlouhodobé cíle si nedávám. Největším cílem je být co nejstabilnější ve střelbě, od které se odvíjí úplně všechny. Když člověk nebude mít velké výkyvy v závodech a bude si držet vysokou úspěšnost,“ výsledky přijdou,“ uzavírá Ondřej Moravec ještě poměrně dlouho před startem zimní sezony.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme