Osvobození Plzně dnes připomene Convoy of Liberty

Plzeňské Slavnosti svobody dnes čeká oblíbený Convoy of Liberty po Klatovské třídě. Zúčastní se ho na 230 historických vojenských vozidel z České republiky, Německa, Belgie, Švýcarska, Itálie a Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Convoy of Liberty | Foto: Magistrát města Plzně

V čele kolony pojedou ve starých džípech i veteráni, kteří se květnových oslav osvobození účastní. Kromě historické techniky se zapojí také moderní vozy americké armády ze základny v německém Vilsecku.

Podle ředitele Krajského vojenského velitelství v Plzni Romana Kučery rovněž česká armáda představí své nejnovější vybavení:

„Z Armády České republiky jsou to dva kolové obrněné transportéry Pandur, je tam samohybná kanónová houfnice, raketomet, dělostřelecký radiolokátor Artur, bude tam ženijní technika zastoupená v různých počtech, vyprošťovací automobily, Land Rover sanita a bojové vozidlo Land Rover Caiman.“

„Zhruba v 11:20 hodin se dostane střed Convoye of Liberty do středu města a v 11:21 dva letouny Jas-39 Gripen přeletí nad touto technikou,“ uvedl Roman Kučera.

Marika Táborská, Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme