Analýzy ostatků potvrdily šestou oběť výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Kriminalisté dokončili identifikaci obětí výbuchu v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Analýzy nalezených ostatků potvrdily, že při nedělním neštěstí zahynulo celkem šest lidí - tři děti, dvě ženy a jeden muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči s pomocí těžké techniky odklízejí trosky zříceného panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm | Zdroj: ČTK

Rozhodující byl podle mluvčí moravskoslezské policie Gabriely Holčákové test DNA.

„Závěry znalců znamenají ve svém důsledku identifikaci páté a šesté oběti výbuchu. Nalezené lidské ostatky, jež byly vyzdvihnuty ze sutin domu, jsou ostatky obou pohřešovaných žen,“ řekla Radiožurnálu Holčáková.

Doposud bylo obětí oficiálně obětí pět. Při explozi a následném požáru utrpělo zranění dalších 11 lidí, tři z nich zůstávají v nemocnici. V kritickém stavu jsou stále žena s popáleninami na 90 procentech těla a muž, který má popálenou polovinu těla.

Policisté nyní čekají i na výsledky expertiz související s příčinou výbuchu a následného požáru. Podle Holčákové mají být hotové do několika týdnů. Hasiči už ale ve čtvrtek oznámili, že v domě explodoval nahromaděný plyn, který unikal z hlavního rozvodu ve sklepě.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100.

Podle hlavní vyšetřovací verze plyn záměrně pustil a pak i zapálil problémový nájemník přízemního bytu Antonín Blažek.

Sedmapadesátiletý muž byl častým stěžovatelem a lidé z okolí si naopak často stěžovali na něj. O byt, který vlastnil s manželkou, přišel v exekuci a v neděli měl poslední termín k vystěhování. Dům pravděpodobně vyhodil do povětří v neděli nad ránem.

Na pomoc obyvatelům zničeného domu přicházejí dál peníze. Vedení města ale varuje před falešným účtem zřízeným u Fio banky. Jediný správný účet je vedený u Komerční banky.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme