Běžky pod vysokými pecemi. Ostrava uvítá závodníky přímo ve městě

Ostrava dnes zažije nevídaný závod. Dolní oblast Vítkovice otestují běžci na lyžích, kteří se postaví na start prvního ročníku City Cross Sprintu. Kromě české špičky se diváci mohou těšit také na zahraniční specialisty nebo osobnosti z jiných sportů. Pod vysokými pecemi na ně čeká 850 metrová trať s dvěma mosty a umělým sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finská běžkyně na lyžích jásá, má na to čas, protože doběhla s dostatečným náskokem | Zdroj: ČTK

Rolby a sněžná děla připravily lyžařům dokonalé podmínky. Ve stínu vysokých pecí na ně čeká třiceticentimetrová peřina a zároveň zážitek, jaký třeba za celou svou kariéru nezažili.

To potvrzuje bronzový medailista z olympiády ve Vancouveru Jiří Magál: „Je to hodně zajímavý prostředí, když jsem viděl tu mapu, že se to jede kolem vysokých pecí. Nikde jsem to ve světě neviděl. Takže jsem na to zvědavý.“

I kvůli finanční náročnosti se ve světě od podobných závodů spíš ustupuje. Pro diváky je to ale podle Magála škoda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Českého rozhlasu Stanislav Janalík natáčel v Ostravě den před závodem

Kromě profíků se ale na start postaví také osobnosti z jiných sportů.

Jedinou ženou mezi samými muži přitom bude bikerka Tereza Huříková, která před osmi lety pověsila své závodní běžky na hřebík. Pod vysokými pecemi si chce celé odpoledne hlavně užít.

„Je to pro mě čest a velká výzva a budu se snažit zaříznout co nejvíc chlapů. Protože vím, jak těžce to chudáci nesou,“ směje se Huříková.

Pokud vydrží současné teploty, mohou si závodní trať navíc vyzkoušet i Ostravané. Od nedělního rána až do příštího pátku si tak mohou zakroužit pod vysokými pecemi.

Za pořadatele to potvrzuje i Martin Kráčalík:„Můžou vzít běžky aktivní lyžaři, běžkaři a i třeba neběžkaři. Protože tam bude půjčovna holí, běžek a bot. Zdarma.“

Celý dnešní program odstartuje v patnáct hodin spanilá jízda v dobových krojích.

Po osmnácté hodině ho pak uzavřou elitní sprinteři z Česka, Slovenska, Německa a Estonska.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme