Boom příměstských táborů pokračuje i v letošním roce, většina míst je už obsazena

Dětské příměstské tábory se těší stále větší oblibě. Zájem o ně rok od roku stoupá. Jejich nabídka výrazně přesahuje počet míst v táborech pobytových, i tak je ale už v tuto chvíli většina míst obsazena. Největší popularitě se přitom těší ty příměstské tábory, které nabízejí speciální program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní tábor na Mladoboleslavsku | Foto: Jana Huzilová

Brněnské Středisko volného času Lužánky zvyšuje každoročně táborovou nabídku asi o deset procent. Letos pořádá rekordních 155 příměstských táborů. Zájem je tak obrovský, že většina z nich je už v současné době obsazena.

Podobné je to i ve Znojmě, potvrzuje ředitelka tamního Domu dětí a mládeže Hana Bílková: „Ve chvíli, kdy rodiče přijdou na konci května, neřkuli v červnu, tak skutečně u příměstských táborů už máme úplně obsazeno, v tuhle dobu máme poslední volná místa na pobytovém táboře v Podhradí.“

Předností příměstských táborů bývá obvykle o něco nižší cena a také větší ochota dětí absolvovat program, pokud alespoň část dne stráví doma při svých obvyklých činnostech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč se příměstské tábory těší stále větší popularitě, zjišťoval redaktor ČRo Ivan Holas.

Často může sloužit také jako příprava na pobytový tábor v následujících letech, jak upozorňuje ředitelka TyMy centra Holešov Jarmila Vaclachová.

„Mnohé děti jsou třeba malé, nejsou zvyklé být odloučené od rodičů, takže to je určitě vhodná forma, hlavně pro tyto děti, pro menší děti a pro rodiče, kteří nemají babičky, nemají hlídání,“ vysvětluje Vaclachová.

Velký zájem je také o Mezinárodní tábor, který spolupořádá obec Dobšice. Je určen dětem ve věku od deseti do šestnácti let a jeho kapacita byla zcela zaplněna už na konci dubna. Podle starosty Dobšic Jaroslava Jenšovského je tento tábor pro děti přínosný z hlediska jazykové vybavenosti.

Pořadatelé, kteří také hradí veškeré náklady tábora, mají v plánu kromě sportování a slunění i několik výletů po jižní Moravě. Děti budou spát ve stanech.

„Mezinárodní letní dětský tábor pořádáme v termínu od 8. do 16. července a spolupořádáme jej s rakouskými obcemi, s rumunskou obcí a s obcí z Maďarska. Dorozumívacím jazykem obvykle je němčina a angličtina. Hlavním pořadatelem je obec Jaroslavice na Znojemsku,“ říká Jenšovský.

Ivan Holas, Alena Kusáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme