České Budějovice podají na firmu OHL ŽS žalobu kvůli sanaci azbestu ve školách

Magistrát města České Budějovice bude požadovat po firmě OHL ŽS náhradu škody ve výši 18 milionů korun. Důvodem je likvidace škod po zjištění přítomnosti nadlimitních hodnot azbestových látek, k jejichž uvolnění došlo při rekonstrukci školních budov v roce 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodiče s dětmi čekají před základní školou na sídlišti Máj v Českých Budějovicích, která byla uzavřena kvůli vysokým koncentracím azbestu | Zdroj: ČTK

„Všechny ty domluvy s firmou OHL zkrachovaly, takže nám zbývá poslední varianta, dát to k soudu. My jsme museli školu vyčistit, žáci museli být mezitím na jiných školách a museli se převážet. Město to muselo v ten moment zaplatit ze svého. Právě proto to teď požaduje zaplatit, podle nás po někom, kdo to způsobil,“ říká náměstek primátora Kamil Calta z TOP 09.

Vedení firmy OHL ŽS se prozatím odmítlo k celé záležitosti vyjádřit s odkazem na to, že dosud neobdrželo žádnou oficiální informaci o dalším právním postupu města České Budějovice.

Magistrát Českých Budějovic na konci listopadu 2011 uzavřel dvě základní školy – Máj a Waldorfskou, protože v nich hygienici po letní rekonstrukci a zateplování naměřili zvýšené hodnoty nebezpečného azbestu.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme