Dopravu v republice komplikuje nový sníh, problémy mají hlavně kamiony

Ranní sněžení potrápilo řidiče i silničáře hlavně na východě republiky. V některých částech Moravskoslezského kraje během tří hodin napadlo až deset centimetrů sněhu. Větší množství nehod registruje policie například v Ostravě nebo na Frýdecko-Místecku. Meteorologové také varují před náledím, a to na většině území Česka. Výstraha platí od 16 hodin až do zítřejší 23. hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Zdroj: ČTK

Na Třinecku mají problémy kamiony. Jeden z nich uvízl na hlavním tahu na Slovensko, který vede přes takzvaný Neborovský kopec.

Ve směru je tak neprůjezdný jeden jízdní pruh. Policisté už začali odklánět dopravu a osobní auta posílají po objížďkách. Vyprošťování kamionu by údajně mělo trvat celé dopoledne.

Velké problémy mají kamiony také na hlavním tahu mezi Jablůkovem a Českým Těšínem, je tam několikakilometrová kolona.

Na dálnici D1 se ráno stala hromadná nehoda. U Lipníka nad Bečvou na Přerovsku se na 296. kilometru ve směru na Olomouc srazilo pět aut s kamionem. Nehoda se obešla bez zranění, na místě už se jezdí plynule.

Zcela neprůjezdná je silnice 49 u Bratřejova na Zlínsku. Kvůli nehodám museli uzavřít dnes ráno policisté tah číslo 55 na Přerov mezi obcemi Krčmaň a Kokory, srazila se tam tři auta. Komunikace už je průjezdná.

Sněžit začíná i na Vysočině. Na Žďársko, Třebíčsko a Velkomeziříčsko cestáři solí, někde už musejí se shrnováním sněhu pomáhat radlice. Na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Jihlavsku jsou silnice převážně mokré.

Sněží už i na severu Čech, několik kamionů nemůže vyjet kopec Vébr ze Svoru na Rumburk.

Několik centimetrů sněhu napadlo přes noc na dnešek v Orlických horách a v Krkonoších. Silničáři proto museli vyslat do terénu sypače s pluhy. Sněžit už sice přestalo, ale technika stále pracuje a ještě nejsou všechny úseky ošetřené.

Hlavní tahy v Orlických horách jsou už víceméně holé a mokré, ale stále se pracuje na vedlejších silnicích. Následky sněžení likvidují také v Krkonoších, kde zůstávají v terénu dva pluhy.

Jana Zemková, Olga Štrejbarová, Tereza Tomášková, Kateřina Daňková, Simona Bartošová, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme