Dopravu v republice komplikuje nový sníh, problémy mají hlavně kamiony

Ranní sněžení potrápilo řidiče i silničáře hlavně na východě republiky. V některých částech Moravskoslezského kraje během tří hodin napadlo až deset centimetrů sněhu. Větší množství nehod registruje policie například v Ostravě nebo na Frýdecko-Místecku. Meteorologové také varují před náledím, a to na většině území Česka. Výstraha platí od 16 hodin až do zítřejší 23. hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na většině území republiky stěžuje sníh a náledí | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Na Třinecku mají problémy kamiony. Jeden z nich uvízl na hlavním tahu na Slovensko, který vede přes takzvaný Neborovský kopec.

Ve směru je tak neprůjezdný jeden jízdní pruh. Policisté už začali odklánět dopravu a osobní auta posílají po objížďkách. Vyprošťování kamionu by údajně mělo trvat celé dopoledne.

Velké problémy mají kamiony také na hlavním tahu mezi Jablůkovem a Českým Těšínem, je tam několikakilometrová kolona.

Na dálnici D1 se ráno stala hromadná nehoda. U Lipníka nad Bečvou na Přerovsku se na 296. kilometru ve směru na Olomouc srazilo pět aut s kamionem. Nehoda se obešla bez zranění, na místě už se jezdí plynule.

Zcela neprůjezdná je silnice 49 u Bratřejova na Zlínsku. Kvůli nehodám museli uzavřít dnes ráno policisté tah číslo 55 na Přerov mezi obcemi Krčmaň a Kokory, srazila se tam tři auta. Komunikace už je průjezdná.

Sněžit začíná i na Vysočině. Na Žďársko, Třebíčsko a Velkomeziříčsko cestáři solí, někde už musejí se shrnováním sněhu pomáhat radlice. Na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Jihlavsku jsou silnice převážně mokré.

Sněží už i na severu Čech, několik kamionů nemůže vyjet kopec Vébr ze Svoru na Rumburk.

Několik centimetrů sněhu napadlo přes noc na dnešek v Orlických horách a v Krkonoších. Silničáři proto museli vyslat do terénu sypače s pluhy. Sněžit už sice přestalo, ale technika stále pracuje a ještě nejsou všechny úseky ošetřené.

Hlavní tahy v Orlických horách jsou už víceméně holé a mokré, ale stále se pracuje na vedlejších silnicích. Následky sněžení likvidují také v Krkonoších, kde zůstávají v terénu dva pluhy.

Jana Zemková, Olga Štrejbarová, Tereza Tomášková, Kateřina Daňková, Simona Bartošová, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme