Gynekologie v Podřipské nemocnici přijme po roční pauze první pacientky

Od zítřka začne ženám v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem znovu sloužit gynekologie. Následně by se měla po roční pauze znovu otevřít také porodnice. Loni na podzim odešli lékaři kvůli hrozbě zániku nemocnice. Díky snaze jejího vedení i tlaku veřejnosti se ale Roudnickým podařilo uhájit pozice vůči pojišťovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce lidí demonstrovaly za zachování nemocnice v Roudnici nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„V měsíci srpnu jsme dokázali obsadit gynekologické ambulance, takže bude i gynekologická péče po dobu měsíce srpna. Ta se potom rozšíří i na porodnickou péči a zároveň s operativní činností, která by na gynekologii měla fungovat v určitém jiném rozsahu, než to tady bývalo zvykem,“ upozorňuje nový primář Jan Havlík.

S rozšířením oddělení o porodnickou část nemocnice počítá už od 19. srpna, což je dokonce o něco dříve, než se původně uvažovalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Miroslav Zimmer se zajímal o znovuotevření gynekologie a porodnice v Podřipské nemocnici

„Zatím jsou tady přestavby, příprava celého oddělení po tom roce, kdy bylo oddělení nefunkční. Máme prakticky to vybavení, které měla porodnice k dispozici již v minulých letech, to tady pochopitelně zůstalo. Včetně diagnostiky ultrazvukové a vybavení přístrojového, které patří ke standardní funkční porodnici,“ vysvětluje primář.

„Budeme tady na začátek asi v šesti lékařích a střední zdravotní personál prakticky tvoří bývalá skupina porodních asistentek,“ dodává.

„Osm porodních asistentek a dvě všeobecné sestry. Kdysi tu pracovaly a vrací se sem. Máme tam pouze jednu sestřičku absolventku, ale jinak je to stálý tým,“ upřesňuje vrchní sestra obnoveného primariátu Ilona Heitzerová.

Nastávajícím matkám chtějí v Roudnici nabídnout i něco navíc. Například alternativní porody podle přání rodiček, a to i do vody. Možnost přivést potomka na svět právě v Podřipské nemocnici vítá i Lucie Šváchová z Dušníků na Roudnicku.

„Jsem docela ráda, že ji budou otevírat, protože jsem nechtěla jet do Litoměřic nebo na Mělník, to mi přišlo už docela dost daleko, tady je to přece jenom za rohem,“ říká. Navíc tam rodila už před čtyřmi lety a s péčí byla spokojená.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme