Hasiči už zlikvidovali požár skladu v areálu bývalého Svitu ve Zlíně

Hasičům se už podařilo zlikvidovat požár skladu elektroniky v bývalém baťovském areálu ve Zlíně. Oheň vypukl ve středu nad ránem a způsobil škody za stovky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči už jen lokalizují ohnisko ve 4. patře | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Od půlnoci už bylo jasné, že hasiči nad živlem zvítězí. Podařilo se jim ve vnitřních zdech prorazit otvory, kterými dostali vodu až k poslednímu nedostupnému ohnisku. To kryla spečená krusta z umělých hmot.

Zásah od počátku komplikovala narušená statika budovy. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí krajských hasišů Libor Netopil, je možné, že se sklad zřítí. V nejhorší fázi zasahovalo 50 jednotek ze tří moravských krajů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O likvidaci požáru mluvil reportér Roman Verner

Závěr zásahu přiblížil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil:

„To hašení se ukázalo jako velmi efektivní a zvláště poté, co byly z vnitřní části konstrukcí proraženy dva otvory. Nasazení tří útočných proudů těmito otvory se ukázalo velice efektivní, takže k půlnoci velitel zásahu mohl ohlásit, že toto skryté ložisko bylo definitivně likvidováno.“

Na místě pracují vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu neštěstí. Škodu odhadují na 210 milionů korun jen za zboží uskladněné v budově.

Milan Kopp, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme