Jihomoravská lyžařská střediska lákají vyznavače bílé stopy

Sněhová nadílka během týdne přilákala návštěvníky do jihomoravských lyžařských středisek. Najdou v nich vyžití jak děti, tak dospělí. Kromě lyží a snowboardu mohou zájemci vyrazit i na běžky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžkař ve stopě | Foto: Jan Rosenauer

Na Hodonínsku lidé nejčastěji navštěvují Filipovo údolí. Jak řekl Ivo Hudeček ze Sportovního klubu lyžování Veselí nad Moravou, které areál vlastní, středisko nabízí několik vleků.

„Takže v našem lyžařském areálu ve Filipově údolí se nacházejí tři vleky, z toho jsou z toho dva pro dospělé lidi a pro zdatné lyžaře v délce 420 metrů, jsou to takzvané pumy, pak tam máme jeden dětský vlek, který má délku 60 metrů. Dále nabízíme v našem areálu výuku lyžování s tím, že máme lyžařskou školu pro lyžaře i pro snowboardisty.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do jihomoravských lyžařských středisek zve Lenka Horáková

V areálu se začalo lyžovat v polovině prosince. Od té doby je otevřeno nepřetržitě. Když je málo sněhu, trať je zasněžená uměle.

„V současné době v našem areálu máme 60 až 80 centimetrů sněhu, pomohlo nám hodně počasí, protože nám v tomto týdnu napadlo 20 až 25 centimetrů přírodního. Máme umělé zasněžování, které jsme měli v době, kdy mrzlo, puštěné na plný výkon. V současné době se lyžuje na přírodním sněhu a máme vynikající sněhové podmínky,“ řekl Hudeček..

Na své si přijdou i běžkaři. Mají totiž jedinečnou možnost vyzkoušet stopu na zasněženém golfovém trávníku v Jinačovicích vzdálených devět kilometrů severně od Brna. Areál nabízí více než 10 kilometrů běžecké stopy.

Na jaké ploše se rozléhá, sdělil ředitel resortu Juraj Verner:

„Areál je velký 117 hektarů a stopa vede v podstatě celou tou plochou těch třech devítijamkových hřišť, které tady máme. Takže pěkně pod lesem, dolů se dá spustit, golfisti ví, že je to kamenná jednička, má převýšení 37 metrů, takže je to i docela prudký sjezd směrem dolů.“

Lenka Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme