Kostelík U Ježíška v Plzni přivítá podzim benefiční aukcí. Má pomoct k navrácení původních varhan

Pokud už teď myslíte na Vánoce a lámete si hlavu s dárky, možná vás zaujme následující informace: v kostelíku U Ježíška v Plzni se dnes večer od 18 hodin uskuteční benefiční aukce výtvarných děl, která má pomoct vrátit do kostela původní varhany. Lidé zde dostanou šanci pořídit v předstihu vánoční dárek a ještě udělat dobrý skutek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostelík U Ježíška | Foto: nakole.cz

Dražit se bude více než 40 obrazů, fotografií, grafik, a dokonce jedna plastika od plzeňských výtvarníků. Jak Českému rozhlasu řekla za organizátory Markéta Čekanová, jde o studenty střední školy Zámeček, Fakulty umění a designu Západočeské univerzity a také o členy Unie výtvarných umělců Plzeňska:

„Podařilo se nám je získat ke spolupráci, jejímž výsledkem má být pomoc vrátit původní varhany do kostelíku U Ježíška. Jde o vůbec nejstarší varhany v Plzni a okolí. K tomu, aby se do kostela mohly vrátit, je zapotřebí sehnat v první fázi alespoň 100 tisíc korun.“

Varhany z kostelíku U Ježíška pocházejí z druhé poloviny 17. století. V současné době jsou v katedrále svatého Bartoloměje a pro jejich návrat je potřeba sehnat celkem skoro 200 tisíc korun.

Kostel se otevře už hodinu před aukcí a dražená díla tu budou vystavena. Vyvolávací ceny začínají na stokoruně.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme