Krajský soud v Ostravě bude zjišťovat, jestli Petr Wolf poslal další splátku peněžitého trestu

Ostravská justice se dnes dozví, jestli hledaný exposlanec Petr Wolf poslal další splátku peněžitého trestu. Někdejší politik má za dotační podvod strávit za mřížemi šest let a k tomu musí zaplatit pět milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exposlanec Petr Wolf s manželkou Hanou u ostravského krajského soudu | Zdroj: ČTK

„V případě pana obžalovaného Wolfa také nelze přehlédnout, že takto činil jako poslanec Parlamentu České republiky. Takováto osoba by přece jenom měla mít vyšší morální kredit, aby v první řadě ctila zákony, a nikoli aby je zneužívala ve svůj prospěch,“ prohlásil Petr Angyalossi z Vrchního soudu v Olomouci poté, co trestní senát poslal někdejšího poslance za mříže.

V cele ovšem dodnes nesedí, policisté po Wolfovi pátrají po celé Evropě. Teď na něj budou myslet i na účtárně ostravského soudu, Petr Wolf má totiž splácet pětimilionový a jeho žena milionový trest.

Justice má celou škálu možností, jak řešit situaci, kdyby splátky nepřišly. Jednou z nich je exekuce. „K tomu může dojít. Je to jedna z možností,“ potvrdil Českému rozhlasu Jiří Křivský z krajského soudu.

Petr Wolf měl nezákonně vylákat z ministerstva životního prostředí jedenáctimilionovou dotaci.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme