Královéhradecký kraj investuje letos do oprav silnic necelou čtvrtmiliardu korun

Královéhradecký kraj bude i letos pokračovat v opravách svých silnic. Celkem chce do nich investovat téměř čtvrt miliardy korun. Velkou část nákladů pokryjí evropské zdroje. Zřejmě největší investicí bude rekonstrukce silnice Pasa na Broumovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtluky na silnici ve Vendryni | Foto: Stanislav Janalík

„Královéhradecký kraj v letošním roce počítá s investicí do rekonstrukcí silnic okolo 220 milionů korun. Musíme tady počítat s tím, že některé stavby se nejdříve staví v první etapě, v druhé etapě, takže některé stavby přecházejí, ty finanční prostředky, z jednoho roku do druhého roku," vysvětluje krajský radní pro dopravu Karel Janeček z ČSSD.

Příkladem je i rekonstrukce silnice Pasa na Broumovsku, která bude stát kolem 86 milionů korun. Necelých 80 milionů získal kraj z evropských zdrojů. Loni se tam podařilo provést přípravné práce a vybudovat kruhový objezd. Hlavní část nákladů se prostaví letos:

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravy silnic v Královéhradeckém kraji se zajímal reportér Bohuslav Štěpánek

"Tam dojde k tomu, že tam se zlepší komfort cestování, že se zvýší bezpečnost provozu na silnici, protože dojde k rozšíření o stoupací pruhy," popisuje Janeček.

V Královéhradeckém kraji se dosud rekonstruovalo 38 silnic dotovaných miliardou a 364 miliony korun z evropských zdrojů.

"U silničních projektů se kraj na celkové sumě zpravidla podílí 15 procenty, ROP Severovýchod, který je prostředníkem unijních dotací, pak obvykle 85 procenty,“ informuje Eva Jouklová z Úřadu Regionální rady, který evropské finance přerozděluje, a dodává:

„V loňské, zatím poslední silniční výzvě získalo evropskou dotaci 11 projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji. Žádná další výzva zaměřená na rozvoj silnic se však zatím neplánuje."

V současné době zbývá 138 milionů korun vyčleněných v Evropské unii na silniční projekty v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme