Moravskoslezský kraj zasypal nový sníh. Místy napadlo přes deset centimetrů

Na některých místech Moravskoslezského kraje přibylo i více než deset centimetrů čerstvého sněhu. Se zasněženými chodníky se potýkají zejména senioři a matky s kočárky. Zabrat dostávají také řidiči, na silnicích totiž leží rozbředlé bláto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžená jízdní kola | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Masarykovým náměstím v Ostravě se rozléhá čvachtání sněhové břečky. Do rozbředlé kaše se boří i mladá maminka Radka, která před sebou obtížně tlačí kočárek s dítětem. A je z toho už unavená.

„Jsem úplně zpocená, všude mokro a není to moc příjemné. Myslela jsem, že to tady bude alespoň odhrnuté, ale kašlou na to,“ stěžuje si.

I mnoho řidičů si dnes jízdu raději rozmyslelo. Jindy plné parkoviště v centru Ostravy je na začátku pracovního týdne nezvykle poloprázdné. Řidič Tomáš ovšem ze zasněžených cest strach nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Iva Havlíčková zjišťovala, jak se lidé v Ostravě vypořádávají se sněhovou nadílkou

„Mně to vůbec nevadí, já si to užívám – jako mladý jezdec. Myslím si, že ostatní řidiči jsou z toho sněhu až moc vyplašení a potom zmatkují,“ uvažuje.

Kromě sněhu zasypaly silnice také tuny soli a škváry, díky nim jsou ale s opatrností všechny sjízdné.

„Na silnicích chemicky ošetřovaných zůstává vrstva rozbředlého sněhu, takže ta může být kluzká. Doporučujeme velice opatrnou jízdu. Na úsecích, které jsou ošetřeny inertním posypem, dochází k pluhování sněhu, ale současně se také sníh ujíždí, takže tam to také může klouzat,“ informoval Milan Novák ze Správy silnic Moravskoslezského kraje.

Mrazivé počasí vystřídá v příštích dnech obleva. Na Moravě by se měla obejít bez náledí, protože oteplování bude postupné.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme