Na parkovišti v centru Ostravy řidiči neplatí. Není, kdo by peníze vybíral

Ostravští řidiči zažívají nečekaný luxus – na parkovišti přímo v srdci města neplatí ani korunu. Provozovatel stání musel ze dne na den skončit a město ještě nevybralo nového.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezplatné parkoviště u KD | Foto: Tomáš Mařas

Šoféři fakt, že v centru třetího největšího města v České republice parkují zadarmo, vítají, byť někteří neskrývají překvapení. „Byl jsem z toho vyděšený, co se to děje, když jsem sem přijel,“ přiznává postarší muž v zimní bundě.

Cedule s cenami parkovného tu sice je, výběrčího ovšem podobně jako ostatní řidiči vyhlíží marně. „Pokud to město utáhne, tak bych to nechal radši tak,“ dodává muž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Stanislav Janalík

Přímo u ostravského muzea až donedávna platili řidiči za jednu hodinu 25 korun, nyní nemusejí z kapes vytáhnout ani korunu. Závory, kterými výběrčí pouštěl motoristy dovnitř, jsou teď nahoře.

Řidičům je zpravidla jasné, že bezvládí na parkovišti nepotrvá věčně. „Je to dobré, že to nemusíme platit, platí to firma. Ale i tak je to pro firmu nějaká koruna,“ říká další parkující.

Město zatím nového provozovatele parkoviště nevybralo. Na úřední desce sice před časem byly informace o možném pronájmu, z nich však nebylo úplně zřejmé, že v tomto místě musí být parkoviště. To teď chtějí úředníci změnit.

„Domluvili jsme se, že se vypíše normální výběrové řízení na pronajímatele tohoto pozemku. Já říkám, že do 14 dnů by to mohlo být vyřešeno,“ nastiňuje náměstek ostravského primátora Dalibor Madej z ODS.

Podle něj bude chtít město z pozemku získat co možná nejvíce peněz.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme