Na většině středočeských sjezdovek je díky sněžným dělům sněhu dost

Lyžařské podmínky ve středních Čechách jsou dobré. Trochu sněhu připadlo na některých místech i v noci na dnešek. Souvislá sněhová pokrývka se sice neudělala, areály si však pomáhají sněžnými děly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monínec - sjezdovka | Foto: Pavel Pavlas

Svahy se zasněžují na čtyřech středočeských sjezdovkách, jde o Monínec, svah Chotouň, příbramský Padák a Šibeniční vrch u Mnichovic.

Monínec a Chotouň hlásí výšku sněhu mezi 80 až 100 cm. Na zhruba 250 metrů dlouhé sjezdovce Šibeniční vrch u Mnichovic leží od 30 do 60 centimetrů sněhu.

Tam ovšem o víkendu spíše než lyžaře čekají návštěvníky, kteří přijedou na zabíjačku. Ta bude součástí masopustního veselí.

Nejméně sněhu ze středočeských lyžařských areálů leží na Padáku – jen kolem 30 centimetrů. Provozovatelé svahu nad Příbramí mají k dispozici v porovnání s konkurencí nejslabší zasněžovací systém.

Na návštěvnosti středočeských sjezdovek se pozitivně projevily benešovské a berounské prázdniny. Bylo více lyžařů a vyšší byl zájem také o lyžařské školky, které nabízejí své služby ve všech střediscích.

Žádné dlouhé fronty se však nekonaly a provozovatelé je nečekají ani teď, kdy začínají jarní prázdniny dětem z Prahy 1 až 5.

Kde se naopak nelyžuje, to je svah u Kvasejovic. Tamní středisko se otevírá jen, když nasněží dostatek přírodního sněhu, takže už mají několik týdnů zavřeno.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme