Náklady na Lítačku se podle opozice vyšplhají na 80 milionů, vedení města to odmítá

Karta Lítačka může stát Prahu podle opozice ročně víc, než se plánovalo. Karta slouží jako tramvajenka a město za ni chtělo původně dát deset milionů korun. Jiří Nouza z opoziční TOP 09 ale na dnešním jednání zastupitelstva upozornil, že náklady se vyšplhají až na 80 milionů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Náklady nejsou deset milionů nebo v řádech několika milionů. Bylo zřetelné, že budou převyšovat řády stovky milionů korun po dobu životního cyklu té karty,“ říká Nouza.

Podle vedení města se původní náklady na Lítačku navýší kvůli plánované výměně karet. Částku 80 milionů ale odmítla. Kolik bude Lítačka přesně stát, zatím magistrát neví.

„Jaké budou náklady na Lítačku, uvidíme po ukončení pilotního provozu. Momentálně to nevím. Standardní výměnu karty do toho nepočítám,“ vysvětluje primátorka Krnáčová.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme