Nejprve házeli kameny, pak ho ukopali. V jihlavské zoo zabili tři chlapci plameňáka

Trojice chlapců se v pátek dostala do příbytku plameňáků v zoologické zahradě v Jihlavě. Podle chovatelů tam zabili staršího samce a druhého ptáka zranili. Městská policie děti dopadla díky záznamu z kamer. Celý případ přebírá státní policie, která bude celou věc řešit s rodiči chlapců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrtvý plameňák, ZOO Jihlava

Mrtvý plameňák, ZOO Jihlava | Foto: Zoo Jihlava

Chlapci ve věku šest až deset let se dostali do uzavřeného zimoviště ptáků. "Nejprve po nich házeli kameny a pak jednoho z nich ukopali," řekl deníku Blesk zoolog Jan Vašák. Proč zaútočili na bezbranné opeřence, zatím není jasné, vše objasní až policejní vyšetřování.

„Sledovali jsme dění v Heulosu, viděli jsme, jak utíkají směrem na Jakubské náměstí. Hlídka jim šla naproti a oni tam vyběhli. Mezi tím jsme dostali informaci, že ten plameňák uhynul,“ řekl Českému rozhlasu zástupce ředitele jihlavské městské policie Stanislav Maštera.

Podle mluvčí jihlavské ZOO Martina Maláče šlo o zkušeného a velmi cenného samce. „Úspěšně odchoval minimálně osm mláďat se samicemi, měl velké zkušenosti. Byl opravdu kompatibilní se samicemi, ta péče o mladé je v tomto případě na obou rodičích.“

Mrtvý plameňák, ZOO Jihlava | Foto: Zoo Jihlava

Mrtvý plameňák, ZOO Jihlava | Foto: Zoo Jihlava

ČTK, Milan Kopecký, Olga Štrejbarová, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme