Neziskovky chtějí s ministryní práce vyjednat více peněz na sociální služby

Ministryně práce Ludmila Müllerová chce získat pro sociální služby více peněz. Poskytovatelé služeb v regionech totiž poukazují na nedostatek prostředků, který by mohl ohrozit zajišťování ambulantní péče na mnoha místech republiky. Jen v Karlovarském kraji se to týká desítek neziskových organizací. Zástupce jedné z nich dnes bude na resortu jednat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ludmila Müllerová

Ludmila Müllerová | Zdroj: ČTK

Pavel Bráborec je sociálním pracovníkem Denního centra Mateřídouška v Chodově u Karlových Varů.

Více než 20 let tady pracují s postiženými dětmi a mladými lidmi. Kapacita zařízení je naplněna bezezbytku a poptávka po službách stacionáře i chráněných dílem stále narůstá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Setkání zástupce neziskové organizace s ministryní Müllerovou bude sledovat Zdeněk Trnka

Finančních prostředků na zajištění ambulantních služeb ale letos přišlo z ministerstva práce a sociálních věcí méně než loni. A systém jejich rozdělení je podle Pavla Bráborce nečitelný.

„Zajímalo by mě, jakým způsobem ministerstvo chce zohledňovat priority, které hlásá nejenom na svých stránkách, kdy říká, že pro ministerstvo jsou důležité terénní ambulantní služby, ale výše dotací napovídá něčemu úplně jinému. Systém přerozdělování dotací v této chvíli vůbec nechápeme a hlavně neznáme podmínky a pravidla, za jakých máme služby provozovat,“ říká.

Podle Pavla Bráborce jsou kvůli nejasnostem v systému v Karlovarském kraji ohroženy denní stacionáře i terapeutické dílny. A právě o tom chce jako zástupce neziskových organizací jednat s ministryní Ludmilou Müllerovou.

Zdeněk Trnka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme