Obyvatelé Střekova se měli sejít s majiteli problémových domů. Ti na jednání ale nepřišli

Hluk, nepořádek a strach jsou hlavní problémy, které trápí obyvatele ústeckého Střekova. Podle místních lidí jsou na vině obyvatelé problémových domů a ubytovny v Purkyňově ulici. O řešení situace znovu jednali s vedením městského obvodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ubytovna pro sociálně slabé v ústeckém Střekově | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Veřejný pořádek, opilost, močení i jiné způsoby vyprazdňování na veřejnosti, rušení nočního klidu, takové ty řvoucí hordy v ulicích,“ popisuje situaci u problematických domů Jiří Železný.

I on byl mezi lidmi, kteří se přišli s vedením obvodu i s policií domluvit, jak situaci na Střekově uklidnit. Policie po poslední schůzce například zvýšila kontroly a místní si to pochvalují.

„Od té doby se situace značně zlepšila, vídáme policisty v ulicích, můžeme telefonovat, pokud se cokoli děje,“ chválí Dita Šimáčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

V ústeckém Střekově natáčel reportér Jan Bachorík

Hluk a nepořádek kolem problematických domů, ve kterých žijí hlavně sociálně slabí, se ale příliš nemění a do řešení situace by se měl zapojit i stát. Podle lidí jde totiž o byznys s příspěvky na bydlení, které vlastníkům domů přinášejí slušný zisk.

Zástupci ubytovny ani dalších problémových domů na jednání nepřišli. Ubytovnu v Purkyňově ulici vlastní společnost CPI, budovu ale za problematickou nepovažuje.

„Pozvánka byla určena vlastníkům problematických domů a naše ubytovna mezi takové nepatří. Vzhledem k tomu, že pan ředitel je nemocný, písemně se z této schůzky omluvil,“ říká mluvčí společnosti CPI Michaela Winklerová.

Příště by se měli všichni setkat také se zástupci stavebního úřadu nebo hygieny a neziskových organizací. Zároveň také střekovský obvod zavede spolu s úřadem práce dohledovou službu.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme