Obyvatelům Malenic se mediální dění kolem zesnulé Jiřiny Jiráskové nelíbí

Obyvatelé Malenic, vesnice, kterou si oblíbila herečka Jiřina Jirásková, považují mediální smršť po jejím skonu za nechutnou. Nemají nic proti seriózním informacím, ale touhu po senzacích tvrdě odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Jirásková | Foto: Tomáš Vodňanský

Například záležitosti kolem dědictví po zesnulé herečce by podle nich média řešit neměla. „Paní Jirásková si nezaslouží takovou mediální kampaň,“ řekl starosta Malenic Josef Bláhovec.

„Myslím si, že to byl velký člověk, duchem obrovský. Ale tomu, o co se snaží média, z toho vytěžit nebo nevím, jestli to je vytěžit nebo chtějí znevážit její osobnost, nerozumím. Vůbec nejde o paní Jiráskovou, spíš jde o senzaci z toho vytěžit. A to je škoda, to mě mrzí,“ shrnul starosta pocity malenických obyvatel.

Malenice si Jiřina Jirásková oblíbila díky životnímu partnerovi Zdeňku Podskalskému, režisérovi, který se narodil právě v Malenicích. Do rodinné vily Podskalských oblíbená herečka jezdívala dlouhá desetiletí.

V sobotu 19. ledna budou ostatky Jiřiny Jiráskové uloženy do hrobu na malenickém hřbitově, kde Zdeněk Podskalský odpočívá od roku 1993.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme