Olomoucké zastupitelství podalo žalobu na zaměstnance ČEZ

Okresní státní zastupitelství v Olomouci podalo žalobu na 13 pracovníků společnosti ČEZ Měření. Jsou obžalovaní z trestného činu útisku. Toho se měli dopustit na lidech obviněných z černého odběru elektrické energie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ | Foto: Marián Vojtek

Okresní státní zastupitelství věc letos v dubnu zastavilo, krajské ale vrátilo věc zpět. Jednání obviněných je v rozporu s energetickým zákonem, respektive s prováděcími předpisy. Pracovníci společnosti ČEZ Měření měli postupovat úmyslně v rozporu s těmito zákonnými normami,“ upřesnil státní zástupce Okresního státního zastupitelství Jiří Jančík.

Přehrát

00:00 / 00:00

čez - žaloba - jančík.mp3

Podle mluvčího Martina Pavlíčka ale společnost ČEZ za svými pracovníky stojí s tím, že jednali v souladu se zákonem: „Jsme o tom přesvědčeni jednak na základě vlastních auditů a opíráme se i o posudek ČVUT.“

Nyní bude záležet na okresním soudu, jak se žalobou naloží:

„Byla podána obžaloba na 13 obviněných pro podezření z trestného činu útisku v kauze ČEZ. Po podání obžaloby může soud učinit jakékoli rozhodnutí, tak jako v případném řízení může trestní stíhání zastavit, může nařídit hlavní líčení, může věc vrátit státnímu zástupci k došetření.“ uvedl Jančík.

Alena Vykydalová, Michaela Vydrová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme