Praha 1 bojuje s magistrátem o stánky s klobásami

V Praze vypukl boj o stánky s klobásami a pivem na Václavském náměstí. Zatímco hlavní město je chce do konce roku odstranit, radnice Prahy 1 je proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí a budova Národního muzea v Praze | Foto: Khalil Baalbaki

Starosta Oldřich Lomecký z TOP 09 se dokonce nechal slyšet, že ‚vuřty‘ na Václavském náměstí jsou národním kulturním dědictvím.

„Samozřejmě prosím pěkně, je to nadsázka. Jinak stánky s buřty nebo klobásami, jak se říká, tak jsou na Václaváku už od první republiky. Patří to k určitému koloritu a souvisí to i s připomínkami k tržnímu řádu, který navrhovala Praha 1 – to znamená zachovat stávající status quo do doby, než bude realizován projekt přestavby Václaváku podle projektu Cigler-Marani, kde opravdu mají vzniknout kamenné stánky architektonicky vhodnější, lepší, a tma pochopitelně by ty stánky zůstaly v nějaké omezenější formě než je tomu dneska,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký mluví o stáncích na Václavském náměstí v Ozvěnách dne na Radiožurnálu.mp3

Pražský magistrát plánuje stavbu kamenných obchůdků, ve kterých by se od Národního muzea po Můstek prodávaly noviny, květiny nebo pečivo.

Podle Oldřicha Lomeckého by měl magistrát reflektovat rozhodnutí každé městské části co na svém území chce a co nechce. Praha 1 chce podle jeho slov řešit podobu Václavského náměstí komplexně.

„A jsme v souladu s magistrátem o tom, že konečným řešením by měla být klidová zóna na Václavském náměstí bez aut,“ doplnil starosta Prahy 1.

Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme