Pražští radní budou jednat o miliardové zakázce na čističku

Už podruhé během čtrnácti dní se sejdou zastupitelé hlavního města. Hlavním bodem mimořádného jednání, svolaného na dnešní dopoledne na žádost opoziční TOP09, bude přestavba čistírny odpadních vod v pražské Troji. Podle opozice má toto výběrové řízení vypsané měsíc před volbami velký korupční potenciál.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná rafinérie

Ropná rafinérie | Foto: Comstock Images

Pražský magistrát zatím vypsal výběrové řízení jen na první etapu rozšíření čistírny, která má přijít na zhruba 6 miliard a 300 milionů. Celá rekonstrukce čistírny pak má stát téměř 20 miliard korun.

Asi šest miliard by Praha mohla získat z evropských fondů. Pro jejich získání ale musí město začít stavět do konce letošního roku. Podle údajů z registru veřejných zakázek byl přitom termín uzavření soutěže už třikrát posunutý. Naposledy se posunul v pondělí a to až do konce ledna příštího roku.

Igor Maňour, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme