První výsledky ohlásila Kukle

Hlasovat do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu přišla podle odhadů minimálně třetina voličů. Volební komise teď vysypávají urny a sčítají jednotlivé hlasy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člen volební komise odnáší urnu s hlasovacími lístky k přepočítání

Člen volební komise odnáší urnu s hlasovacími lístky k přepočítání | Foto: Tomáš Adamec

První malé obce už jsou sečtené - vůbec první byla Kukle na Svitavsku. Volební komisaři ale tentokrát budou mít hodně práce. O křesla v zastupitelstvech a jedné třetině senátu se uchází rekordní množství kandidátů.

Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Do zastupitelstev je to bezmála čtvrt milionu uchazečů v případě 27 křesel v horní komoře parlamentu to je 227 kandidátů.

Po sečtení odevzdaných hlasů v jednotlivých volebních okrscích se data postupně dostanou do Českého statistického úřadu. Neoficiální výsledky hlasování bychom měli mít k dispozici ještě dnes. Ty oficiální pak v úterý.

Klidný průběh

Policie zatím nemusela řešit v souvislosti s volbami žádný vážnější incident. A to přesto, že například v Chodově na Sokolovsku, v části města Železný Dvůr, kde žijí hlavně Romové, prý kdosi lidem nabízel 150 korun za hlas konkrétní straně.

Podobné případy policie zaznamenala i v dalších městech, hlavně na severu Čech, například v Krupce na Teplicku.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme