První výsledky ohlásila Kukle

Hlasovat do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu přišla podle odhadů minimálně třetina voličů. Volební komise teď vysypávají urny a sčítají jednotlivé hlasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člen volební komise odnáší urnu s hlasovacími lístky k přepočítání | Foto: Tomáš Adamec

První malé obce už jsou sečtené - vůbec první byla Kukle na Svitavsku. Volební komisaři ale tentokrát budou mít hodně práce. O křesla v zastupitelstvech a jedné třetině senátu se uchází rekordní množství kandidátů.

Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Do zastupitelstev je to bezmála čtvrt milionu uchazečů v případě 27 křesel v horní komoře parlamentu to je 227 kandidátů.

Po sečtení odevzdaných hlasů v jednotlivých volebních okrscích se data postupně dostanou do Českého statistického úřadu. Neoficiální výsledky hlasování bychom měli mít k dispozici ještě dnes. Ty oficiální pak v úterý.

Klidný průběh

Policie zatím nemusela řešit v souvislosti s volbami žádný vážnější incident. A to přesto, že například v Chodově na Sokolovsku, v části města Železný Dvůr, kde žijí hlavně Romové, prý kdosi lidem nabízel 150 korun za hlas konkrétní straně.

Podobné případy policie zaznamenala i v dalších městech, hlavně na severu Čech, například v Krupce na Teplicku.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme