Řidiče čeká na D1 před Prahou omezení, projedou opět jen dvěma pruhy

Na začátek dálnice D1 u Průhonic se vracejí dělníci. Po skončení ranní špičky budou od devátého kilometru stavět mobilní svodidla. Opravy zpomalí až sto tisíc aut, která úsekem denně projedou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 mezi Chodovem a Průhonicemi

Dálnice D1 mezi Chodovem a Průhonicemi | Foto: Petr Jansa

Dnes začínající práce jsou podle Jana Hořeního z Ředitelství silnic a dálnic pokračováním loňské výměny povrchu a svodidel.

„Zakázka za zhruba 300 milionů korun měla dvě části. Jedná se celkově o úsek mezi Pražským okruhem ve směru od Brna kolem Průhonic po Chodov s tím, že v závěru loňského roku jsme udělali polovinu této akce a od dubna 2015 nás čeká dokončit část hned za Pražským okruhem,“ připomněl Hoření.

Motoristé tak budou mít k dispozici místo tří pruhů jen dva, upozorňuje Ján Skovajsa z ministerstva dopravy.

„Začnou přípravné práce na pokládce dočasných svodidel. Doprava bude vedena ve stejném režimu, jako tomu bylo v loňském roce. Bude se opravovat navazující úsek, opět bude pokračovat i výměna svodidel ve středním dělicím pásu, a to od kilometru nula do kilometru devět,“ upřesnil Skovajsa.

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme