Rybáři dnes začínají s výlovem Rožmberku

648 hektarů, více než 6 milionů kubíků vody - to jsou základní parametry největšího českého rybníka Rožmberk, s jehož výlovem dnes začínají třeboňští rybáři. Rybník je významný i tím, že v době záplav slouží jako retenční nádrž, která dokáže před velkou vodou uchránit lidi v povodí Lužnice a Nežárky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlov rybníku

Výlov rybníku | Foto: Arnošt Máče

Loví se po dvou letech, stejně jako většina velkých jihočeských rybníků. Podle třeboňských rybářů, kteří na něm hospodaří, není z hlediska výnosů mimořádný. Navíc letošní počasí rybáře trochu potrápilo.

Kvalitu tržních ryb by to výrazně ovlivnit nemělo. Rožmberk by měl vydat zhruba 150 tun ryb, z 90 procent půjde o kapry. Ryby poputují na sádky a odtud na vánoční trh . Ceny chtějí rybáři udržet na loňské úrovni.

Minimálně polovina ryb z jihočeských rybníků ale míří do zahraničí. Češi jedí ryb stále málo a Jihočeši nejsou výjimkou.

Na výlov se lidé mohou přijít podívat až do neděle.

Pavlína Fendeková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme