S návrhem na sloučení střední školy v Třemošnici nesouhlasí učitelé i žáci, do Chrudimi nechtějí

Střední učiliště v Třemošnici se bouří. Nesouhlasí s návrhem na své sloučení se strojní školou v Chrudimi. Podle vedení učiliště povede tento krok k zániku celé školy, její žáci by totiž museli do Chrudimi dojíždět. Ti se ale už nechali slyšet, že přejít na jinou školu nechtějí, a hrozí odchodem z Třemošnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola v Hořovicích, do které se po prázdninách znovu vrátily děti | Foto: Petr Kološ

„Samozřejmě se mi to vůbec nelíbí, protože naši stávající žáci do Chrudimi jezdit nebudou, utečou z Pardubického kraje. Budou jezdit do Kolína, Čáslavi, Kutné Hory a na druhou stranu na Vysočinu do Chotěboře. Od druhého pololetí chtějí přestoupit na jinou školu a jsou z toho dost nešťastní,“ říká ředitelka středního učiliště Jana Sýkorová.

Na Chrudimsku se spojí Střední průmyslová škola Chrudim a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice. Strojírenské obory zůstanou v Chrudimi, obory zpracování dřeva se přesunou z Třemošnice do stavební průmyslovky v Rybitví u Pardubic. Budova třemošnické školy zůstane prázdná.

Pardubický kraj chystá k 1. červenci příštího roku splynutí deseti středních škol, které zřizuje. Důvodem je trvalý úbytek dětí, který školám snižuje příjmy. O práci přijdou někteří učitelé.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme