Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích čeká šest měsíců zimního provozu

Dominanta českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. se dnes připravila na zimu. Zaměstnanci společnosti ČEVAK ze Samsonovy kašny vypustili 250 kubíků vody a do srdce kašny namontovali recirkulační zařízení, které zajistí i při nízkých teplotách proudění vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podzimní čištění Samsonovy kašny na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích | Foto: Lucie Hochmanová

„Zimní provoz spočívá v tom, že bude napuštěný jen spodní bazén, bude puštěno osm cirkulačních trysek a vypnuté střiky,“ vysvětluje vedoucí českobudějovického provozu ČEVAKu Ondřej Koupal.

Kašna také prošla důkladnou očistou, během které zaměstnanci firmy vyndali z nádrže věci, které tam nepatří, například půllitry.

„Kuriozit bylo samozřejmě víc – pamatuju si klíčky od auta, jízdní kolo, teď třeba platební karta nebo průkaz turisty. Je toho celá spousta, vždycky se dohadujeme, proč to tam lidé házejí,“ vyjmenovává zajímavé nálezy mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

„Předpokládáme, že platební karty jsou zrušené. Co se týkalo toho jízdního kola, pokud si dobře pamatuju, odvezlo se tehdy na čistírnu odpadních vod,“ dodává.

Do letního provozu bude kašna znovu uvedena v dubnu, kdy proběhne další čištění, cirkulační zařízení se demontuje a bude obnovena činnost střiků.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme