Skupina Kryštof nečekaně zahrála v zámeckém parku v Jičíně. Oznámila to jen tři hodiny dopředu

Jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti, skupina Kryštof, včera odpoledne pobláznila Jičín. Tamní zámecký park si totiž vybrala jako další zastávku svých Laviček. Kapela si určí místo, většinou park, ve kterém akusticky zahraje. Svým fanouškům o tom dá vědět na sociálních sítích jen pár hodin dopředu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina Kryštof nečekaně zahrála v zámeckém parku v Jičíně | Foto: Martin Pařízek

V neděli se tak hudebníci objevili právě v Jičíně. Pro členy kapely to bylo hlavně zpestření mezi koncerty klubového turné, pro jejich fanoušky hodně netradiční zážitek.

„O koncertu jsme se dozvěděli dneska asi v jedenáct. Byla jsem hodně překvapená, ale jelikož teď měli koncert v Boleslavi, nedivila jsem se, že je to zrovna v Jičíně,“ říká jedna z fanynek.

„Bude tu určitě jiná atmosféra, kvůli počtu lidí. I složení návštěvníků je naprosto jiný, než když člověk vyrazí na koncert,“ přidává se další.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nečekaný koncert skupiny Kryštof dorazil i reportér Ondřej Vaňura

Kapela přišla na improvizované podium krátce po jedné hodině odpoledne a zahrála pro přibližně 500 příchozích.

Skupina Kryštof nečekaně zahrála v zámeckém parku v Jičíně | Foto: Martin Pařízek

„Asi budeme muset Lavičky prozrazovat později, protože bychom těm lidem neudělali radost. Vypadá to totiž, že jich chodí čím dál víc a nevíme, jestli by nás postupem času slyšeli. Teď to oznamujeme tři čtyři hodiny předem a budeme to asi muset oznamovat tak hodinku dvě dopředu,“ komentuje koncert frontman skupiny Richard Krajčo.

K informování o plánovaných Lavičkách kapela využívá sociální sítě Facebook a Gogole +.

„Byli jsme na soustředění zavření ve zkušebně a bylo nám tam smutno, tak jsme si říkali, že bychom mohli vymyslet něco jen tak pro srandu. Ani jsme nevěděli, jestli to zafunguje,“ připomíná začátky projektu Krajčo.

První takový koncert uspořádala kapela v Opočně. Muzikanti očekávali okolo 50 lidí, ale nakonec jich přišlo asi 400, což bylo příjemné překvapení.

„Dneska už to nebyly echt Lavičky, protože jsme si přivezli dvě bedýnky a dva mikrofony. Lidí ale bylo mnohem víc a stáli dál, tak snad aspoň něco slyšeli,“ uzavírá Krajčo.

Skupina Kryštof nečekaně zahrála v zámeckém parku v Jičíně | Foto: Martin Pařízek

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme