Únik chloru vyhnal pacienty ústavu v Hrabyni z rehabilitace, nikdo se nezranil

Únik chloru zastavil provoz rehabilitace v hrabyňském ústavu. Sto padesát pacientů a čtyřicet pracovníků muselo preventivně prostor opustit a přemístit se na lůžková oddělení ve vyšších patrech. Nikdo se nezranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Únik chloru ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Dvě chemikálie zaměnil dlouholetý zaměstnanec ústavu, který pracoval v podzemní úpravně vody bazénu. Nebezpečná látka se dostala pouze do sklepa, odkud ji hasiči vyvětrali.

„Hasiči v protichemických oblecích vynesli sud na otevřené prostranství. Sklepní prostory odvětrávali přirozenou cestou. Měřili obsah oxidu chloričitého v ovzduší. Velitel zásahu se dohodl s vedením ústavu, že v pondělí nebude rehabilitační část využívána,“ upřesňuje mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nikdo z evakuovaných nemusel být ošetřen, všichni vyvázli bez újmy na zdraví, potvrdila zástupkyně ředitele Andrea Ruprichová:

„Vše proběhlo v klidu a velmi rychle. Pacienty chodíme pravidelně kontrolovat. Žádné stížnosti ani ošetření nebylo. Očekáváme, že se provoz normálně obnoví v úterý ráno.“

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme