V Hradci Králové úspěšně otestovali záchranný 'randevouz systém'

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje letos úspěšně otestovala „randevouz systém“. K některým případům vyjíždí jen dvoučlenná posádka záchranářů, která si v případě potřeby přivolá lékaře. Nový systém se osvědčil už na Hradecku a Jičínsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka přiváží zraněnou pacientku

Záchranka přiváží zraněnou pacientku | Foto: zzspak.cz

V dalších letech by měl fungovat v téměř celém kraji. Náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Jiří Mašek zdůrazňuje, že pacient žádný rozdíl nepozná.

„Systém je nastavován tak, aby všude byli včas. Tedy aby okamžitě vyjížděli bez lékařské posádky a tam, kde je to bezprostředně nutné, souběžně přijel lékař, říká.

„Nezáleží na tom, jestli je na malém autě tříčlenná nebo dvoučlenná lékařská posádka. Princip poskytnutí lékařské péče je plošně stejný v celém kraji a lékař měl být všude včas,“ dodává náměstek Mašek.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme