V Karlových Varech bude platit nový statut lázeňského místa

Jak se lidé mají chovat na kolonádě - i to by mohl určit nový statut lázeňského místa Karlovy Vary, který začne platit během několika měsíců. Závěrečnou podobu ještě musí schválit vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Zdeněk Trnka

Nová pravidla upravují veškeré dění ve vymezené lázeňské zóně. Vůbec poprvé se v něm objevují také určitá základní regulační opatření, která ovlivní budoucí výstavbu v centru lázní.

„Je tam jasně definováno, jak se ve městě může pracovat a jak se nemůže pracovat, čili jakási otázka hlučnosti. Ale zajímavé je, že je to otázka hlučnosti strojů. Podstatná věc, které mě tam mimo jiné zaujala, je ta, že by z města měly zmizet velkoplošné reklamy,“ uvedl náměstek primátora Jiří Klsák.

Dodal, že za nedodržování daných podmínek může navíc město vymáhat finanční sankce. „Diskutovali jsme i o té věci, jakým způsobem potom statut bude vymáhán. Byl jsem ujištěn, že sankce by měla být sice jednorázová, ale opakovatelná,“ přiblížil.

Statut může určovat například to, jak se mají lidé chovat na kolonádách a v lázeňské zóně.

Andrea Strohmaierová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme