V královéhradeckých lesích se běžkuje. Na úpravu stop je třeba ještě víc sněhu

Pokud vydrží počasí a připadne ještě trochu sněhu, upravíme na víkend běžkařské stopy, slibují královéhradecké městské lesy. Sněhovou nadílku už ale využili první běžkaři. Stopu si zatím prorážejí sami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkařská trať na Polevsku

„Člověk musí využít každý sníh, co tady v Hradci je, je ho málo. Bydlíme přímo u lesa v paneláku, takže jsem přišla podchodem přímo do lesa, nasadila běžky a vyrazila,“ říká paní Kateřina, která na běžkách právě projíždí okolo lesního hřbitova.

„Dá se jet v místech nejlépe tam, kde nejsou větve. Stopa tam není, tu jsem vytvářena, jede se dobře, ale ve chvíli, kdy člověk zajede hlouběji do lesa, už si musí dávat pozor, aby nedrhnul,“ dodává.

Na běžkách stála tento týden už podruhé. V úterý večer vyrazila s dětmi - svítili si čelovkami. „Chtělo by to ještě takových těch 10 centimetrů a bude to naprosto ideální,“ říká.

Právě na další sníh čekají i městské lesy. Pokud připadne, upraví lesníci na východním okraji Hradce Králové víc než dvě desítky kilometrů bílých stop.

"Pokud napadne teď před víkendem dostatečné množství sněhu, tak určitě. Ale my toho sněhu na tu úpravu potřebujeme minimálně 15 centimetrů, teď právě ještě tolik není. A jak je vlhký tak se to zdvíhá i s tím podkladem dole, takže bychom tomu spíš uškodili, než pomohli,“ vysvětluje nadlesní Pavel Dostál.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme